ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ: 2023-06-22

ЗАМІНА ПРОКЛАДКИ ГБЦ У БЕНЗИНОВИХ ДВИГУНАХ

Прокладка головки блока циліндрів (ГБЦ) міститься між головкою блока циліндрів та блоком циліндрів і герметизує стик. Ця деталь зазнає впливу екстремальних температур і високого тиску. Оскільки прокладка ГБЦ має забезпечувати надійність і герметичність з’єднання, її не можна використовувати повторно, а слід замінювати щоразу при відкриванні двигуна – разом із болтами, що з’єднують і фіксують ГБЦ до блока циліндрів.

Для заміни прокладки необхідно розібрати двигун та відшліфувати головку блока циліндрів. Ремонт цей складний і трудомісткий.

Пропонуємо поради щодо заміни прокладки ГБЦ від провідного виробника ущільнювальних деталей – компанії Elring.

На відміну від дизельних двигунів, головки циліндрів бензинових двигунів мають камеру згоряння над поршнем – зазвичай у формі сферичного сегмента. Тут розташовані сідла клапанів і різьбовий отвір для свічки запалювання.

Якщо ви обробляєте головку блока циліндрів, щоб забезпечити рівну, однорідну поверхню, ви зменшуєте об’єм цього сферичного сегмента, а отже, об’єм зазору над поршнем. Унаслідок цього  підвищується тиск горіння і змінюється ступінь стиснення.

Цей результат, який на перший погляд здається позитивним, має негативні побічні ефекти. Тиск горіння неконтрольовано зростає, що призводить до значної вібрації компонентів, а отже, до більшого їх зносу. Крім того, ви можете збільшити ступінь стиснення лише до певної межі, якщо хочете уникнути детонації двигуна, тобто неконтрольованого самозаймання палива.

Нарешті, але не менш важливо, ви повинні мати на увазі, що інші компоненти, такі як шатунні підшипники (вкладиші) або корінні підшипники (вкладиші) колінчастого вала, зазвичай не замінюються одночасно. Тому підвищення тиску може призвести до проблем із підшипниками. Щоб запобігти цьому, розміри повторного шліфування повинні бути мінімальними: слід дотримуватися емпіричного правила: шліфування повинно бути проведено на стільки, на скільки необхідно, але чим менше, тим краще.

Рис. 1.

Корисні поради від експертів з прокладок:

Для ремонтних робіт Elring постачає прокладки головки блока циліндрів різної товщини для бензинових двигунів. Тут доцільно вибрати розмір ремонтної прокладки ГБЦ залежно від знятого шару поверхні ГБЦ після шліфування. Як наслідок, ступінь стиснення, який був спочатку розрахований для цього двигуна, не зміниться.

Рис. 2

X = висота головки циліндра, Y = видалення матеріалу шляхом відновлення поверхні,

Z = товщина початково встановленої прокладки ГБЦ, Z+Y = необхідна товщина ремонтної прокладки

У є-каталозі Inter Cars Ukraine ви знайдете прокладки в розділі: Ущільнення, голівка циліндра