ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ: 2017-02-09

ЩО КРАЩЕ: АВТОМАТ ЧИ МЕХАНІКА?

Автомат чи механіка, що краще буде вам служити в дорозі? Це питання часто виникає у багатьох людей при виборі автомобіля. Кожен тип коробки передач має свої плюси і мінуси.

На автомобільному ринку добре співіснують обидва типи трансмісії, обидва чудово продаються і мають своїх прихильників та супротивників. Не можна сказати, що один тип безперечно кращий, а інший безумовно гірший та різниця між ними все ж таки є.
Все залежить від водія, стилю його їзди, досвіду, місцевості, де він збирається їздити, типу трансмісії на попередньому автомобілі, суми грошей, виділеної на покупку, обслуговування авто і ще величезної кількості чинників.
Загалом автомат краще і простіше для новачків, які хочуть купити авто для спокійної їзди по місту, а механіка подобається любителям драйву і досвідченим водіям. Хоча є випадки, коли людина, проїздивши не один десяток років на механічній трансмісії, з радістю пересідає на автоматичну і більше ніколи її не міняє.

Автомат проти механіки – плюси і мінуси
Кожен тип КПП має свої позитивні і негативні сторони. І кожен автомобіліст повинен зробити для себе вибір, які з перерахованих пунктів для нього мають більший пріоритет і вже від цього відштовхуватися при виборі КПП.

Переваги механічної коробки передач:
– можна видавити максимальну швидкість з автомобіля;
– проста в ремонті та обслуговуванні;
– менш вибаглива і міцніша, ніж автоматична коробка передач;
– краще відчуваєш машину;
– можна завести «з буксиру»;
– при вмілому керуванні трохи менша витрата палива;
– дешевша;
– економніша.

Недоліки механічної коробки передач:
– складніша в управлінні, може стати певною проблемою для новачків;
– довше вчитися їздити, ніж на автоматі;
– існує ймовірність перевантаження двигуна автомобіля.

Переваги автоматичної коробки передач:
– простіша в управлінні;
– дозволяє швидше навчитися їздити;
– можна повністю зосередитися на дорожній ситуації;
– не можна перевантажити двигун автомобіля.

Недоліки автоматичної коробки передач:
– складніша в обслуговуванні та ремонті;
– менш міцна;
– гірша при екстремальному водінні;
– менше відчуваєш авто;
– дорожча.

Заміна автомата на механіку
Дехто хоче переробити чи поміняти автомат на механіку, незважаючи на те, що пересів на інший тип КПП, доведеться деякий час звикати і вчитися. Дехто хоче виконати зворотну процедуру. Це можливо, але за це доведеться викласти чималі гроші, адже це дуже клопітка процедура, яка потребує чималої роботи і витрати матеріалу. Тому з вибором трансмісії слід визначитися перед купівлею автомобіля.

Що надійніше?
Не можна сказати, що один варіант надійніший за інший. Автоматична трансмісія складніша в своїй будові, дорожча в ремонті та обслуговуванні, гірше переносить удари піддону по дорозі, але з нею не можна перевантажити двигун автомобіля. У механіці легше спалити зчеплення.

Що швидше?
При хороших навичках водіння механіка дозволить вам видавити максимум зі свого залізного друга, але для цього потрібно буде спочатку набути ці самі навички.

Тепер вибір лише за вами!