У цьому році в конкурсі взяло участь 70 студентів з різних навчальних закладів України: Автотранспортний коледж НАУ «Дніпровська політехніка". Барський коледж транспорту та будівництва, ВСП «Львівський автомобільно-дорожній коледж» НУ «Львівська політехніка», Київський транспортно-економічний коледж НТУ, Житомирський автомобільно-дорожній коледж НТУ, Рівненський автотранспортний коледж, Харківський державний автотранспортний коледж.
Протягом лютого-березня учасники пройшли перших 2 етапи, які відбувалися у вигляді онлайн-тестування.
11 квітня на території навчального центру компанії Inter Cars у с. Горенка пройшов національний фінал, в якому учасники демонстрували свої практичні навички та вміння.

Завдання для конкурсантів готували наші технічні партнери:
Magneti Marelli - діагностика системи кондиціонування - тренер Костянтин Попель;
Schaeffler - заміна зчеплення LUK SAC -тренер Юрій Топчийов;
SKF - заміна підшипника коліс -тренер Євген Петрусь;
Elring - замірювання виступу поршня та підбір прокладки ГБЦ - тренер Mario Rauch;
Bosch - діагностика та електрика - тренер Андрій Бриш та Дмитро Лисенко;

На стенді компанії Bosch фіналісти демонстрували свої знання з діагностики автомобіля та навички роботи з електрикою. Спочатку перед учасниками стояло завдання прийняти автомобіль, який доставили на евакуаторі, продіагностувати його за допомогою сучасного діагностичного приладу KTS, зрозуміти, чому автомобіль не заводиться, та визначити помилки за допомогою програмного забезпечення ESI [Tronic]. Потім усунути всі несправності та видати автомобіль власнику. У другому завданні фіналісти збирали ланцюг електросхеми, вимірювали опір ламп, падіння напруги та загальний струм ланцюга схеми. Проводили розрахунок між виміряними величинами та робили висновки щодо зміни показників під час розрахунку та вимірювання.
«Такі конкурси дозволяють молодим людям побачити професію з іншого боку, саме тут вони мають можливість відчути професію, познайомитися з її перевагами та побачити, що на таких СТО, як Бош Авто Сервіс, використовується сучасне обладнання і програмне забезпечення. Ми доклали багато зусиль до організації фіналу і підбирали саме ті завдання, які в подальшому знадобляться переможцям на міжнародному конкурсі та в житті», — розповідає Олександр Черевко, керівник підрозділу сервісу та технічної підтримки компанії Bosch.

За результатами національного фіналу, перемогу здобули:
I місце Ростислав Андрущенко (Барський коледж транспорту та будівництва)
II місце Віктор М’ялук (Житомирський автомобільно-дорожній технікум)
III місце Назарій Куцик (Київський транспортно-економічний коледж)

«Я вперше беру участь у такому заході й навіть не сподівався на те, що здобуду перемогу. Але я довів усім і, насамперед, собі, що я здатен на це. Дуже вдячний організаторам, вважаю, що нам треба побільше таких конкурсів. Вони дають унікальний досвід, ще більшу мотивацію вчитися і відкривають нові перспективи перед студентами», — ділиться враженнями переможець конкурсу Ростислав Андрущенко.

Переможці конкурсу отримали грошові винагороди:
I місце — сертифікат на 17 000 грн, II місце — сертифікат на 12 000 грн, III місце — сертифікат на 7000 грн, а Барський коледж транспорту та будівництва отримав сертифікат на 35 000 грн на купівлю будь-якого інструменту чи обладнання з асортименту Inter Cars Ukraine для використання в навчальному процесі. Крім того, всі учасники національного фіналу разом зі своїми викладачами отримали можливість відвідати виробництво фільтрів компанії WIX FILTRON, що у м. Красилові.

«Конкурсанти показали гарний рівень підготовки, а участь у подібних конкурсах мотивує їх на подальше навчання та розвиток у своїй майбутній професії. Ми вдячні нашим партнерам, які підтримали Inter Cars Ukraine та допомогли в організації проведення конкурсу, і сподіваємося на подальшу співпрацю, щоб зробити конкурс Young Car Mechanic в Україні щорічним та залучити до нього якнайбільше учасників», — коментує Людмила Авраменко, координатор конкурсу Young Car Mechanic в Україні.

Ми запрошуємо навчальні заклади I–II рівня акредитації, які готують студентів за спеціалізацією «Ремонт та обслуговування автомобілів та двигунів» взяти участь у конкурсі Young Car Machanic 2020. Реєстрація розпочнеться у жовтні 2019 року на сайті:
www.ycm.intercars.com.ua.