ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ: 2017-04-04

ЕЛАСТИЧНІ МУФТИ ДЛЯ КАРДАННИХ ВАЛІВ

Зниження рівня шумів та вібрацій має величезне значення у конструкції автомобіля, бо необхідно згладжувати скрипи, грюки та вібрації по всьому автомобілю, і все це заради покращення комфорту водія та пасажирів, а також для зменшення навантажень на компоненти автомобіля.

Це завдання також покладене і на трансмісію. Автомобілі з задньо-привідним або повнопривідним компонуванням передають потужність від двигуна через трансмісію до осей за допомогою карданного валу. Під час роботи це призводить до зміни кута зламу карданного валу відносно коробки передач та задньої осі в залежності від типу дорожнього покриття. У випадку, якщо фланці карданного валу не з’єднані еластичними шарнірами, такий вал буде схильний до надмірних вигинів і зламів.

Одним із рішень може бути еластична муфта кріплення карданного валу (також відома як муфта кардану або джубо [giubo]). Вона являє собою посилений гнучкий гумовий диск, який з’єднує вихідний фланець коробки передач з вхідним фланцем карданного валу, а в деяких конструкціях, для передачі більшого крутного моменту, ще один еластичний гумовий диск кріпиться на вихідний фланець карданного валу та приєднується до фланця головної передачі. Еластична муфта поглинає трансмісійні вібрації та вплив зазорів у шестернях. Увесь крутний момент від двигуна повинен бути переданий через еластичну муфту до того, як він піде далі по карданному валу, осях диференціалу та, в підсумку, до колес. Така конструкція гнучкого шарнірного з’єднання поглинає ударні навантаження та вібрації, а також запобігає кутовому зміщенню. Це значно знижує рівень шуму, вібрації та поштовхи від трансмісії.
В еластичних муфт нелегкий життєвий цикл, і це обумовлює регулярний технічний огляд під час експлуатації. У випадку виявлення ознак зносу еластичної муфти, це може призвести до дуже небажаних наслідків, як то трансмісійні вібрації, які можуть значно зростати під час прискорення та/або перемикання передач. Під час огляду необхідно звертати увагу на тріщини, потертості, відрив частин або розриви на гнучкому диску. Будь-які тріщини або здуття вказують на вихід з ладу еластичної муфти, і в цьому випадку необхідна заміна. Під час заміни будь-якої еластичної муфти, а особливо такої, яка вже «доїздилася» до стадії руйнування, необхідно також прискіпливо оглянути центруючу втулку карданного валу, дотичні поверхні, кріпильні отвори стяжних болтів і стан різьби. Якщо помічені сліди зносу на будь-якому ц цих елементів, вал може як і раніше вібрувати навіть після заміни еластичної муфти. Розглядаючи варіант заміни з’єднання карданного валу, який вийшов з ладу, необхідно приймати до уваги конструкцію запасної деталі.
Еластична муфта для карданного валу виготовлена із гуми, яка посилена кордовим каркасом, з металевими отворами для болтів кріплення, які проходять наскрізь та виходять з протилежної сторони дотичних фланців для створення дуже міцного та гнучкого з’єднання. За своїми властивостями, ця деталь повинна добре згладжувати пікові навантаження, які виникають в результаті крутного моменту трансмісії та компенсувати радіальне, осьове та кутове зміщення. Основними характеристиками являються жорсткість, яка дозволяє компенсувати навантаження у всіх напрямках, а також стійкість до ударних навантажень для довгого та тривалого терміну служби. Якщо подивитись у розрізі на еластичну муфту febi bilstein, то можна побачити дуже велику кількість ниток корду та силових елементів для того, щоб протистояти крутильним навантаженням, які припадають на долю цієї деталі. 
При заміні еластичної муфти або декількох муфт (в залежності від компонування автомобіля), необхідно приділяти увагу встановлювальним міткам, які вказують на правильне положення та напрямок оберту, які нанесені на муфти, для забезпечення правильного встановлення та подальшої експлуатації муфти. Також для заміни бажано використовувати стягуючі болти кріплення, які рекомендовані виробником. Переконайтеся, що всі болти надійно затягнуті згідно приписів виробника. Всі еластичні муфти febi виготовляються виробником та постачальником оригінального O.E. обладнання – компанією SGF, світовим лідером на ринку автомобільних комплектуючих, гарантують максимальну надійність, комфорт та встановлення з першого разу.
Повний перелік запчастин febi можна знайти на:
www.febi-parts.com
Більше інформації за адресою:
www.bilsteingroup.com
Ferdinand Bilstein GmbH + Co. KGWilhelmstr. 47 | 58256 Ennepetal | Germany
Тел.: +49 2333 911-0
Факс: +49 2333 911-444
E-Mail: info@febi.com