ДАТА ПУБЛІКАЦІЇ: 2021-08-13

НОВІ КЛАСИФІКАЦІЇ МОТОРНИХ ОЛИВ ACEA 2021


1 травня 2021 року ACEA представила оновлені вимоги до моторних олив для легкових автомобілів та легкового комерційного транспорту. Вони діють відтепер. Нижче наведено огляд найважливіших змін.

З 1 травня 2021 року всі презентації до ACEA можуть бути здійснені відповідно до нових вимог ACEA 2021. З 1 травня 2022 року всі нові презентації мають проводитися відповідно до вимог ACEA 2021 року. Вимоги відповідно до попередніх версій можуть застосовуватися до 1 травня 2023 року.

Загальна інформація про ACEA:

ACEA (Association des Constructeurs Européens d'Automobiles) — Асоціація європейських виробників автомобілів, штаб-квартира якої розташована в Брюсселі. Вона представляє 15 великих європейських виробників автомобілів, таких як BMW, Daimler, Ford (Європа), Renault, Stellantis (Fiat, Opel, PSA), Volvo та VW.

Специфікації ACEA Інструкції для європейських транспортних засобів

Різні види використання моторних олив позначені буквами в європейських вимогах ACEA 2021:

  • A/B — для бензинових і дизельних двигунів легкових автомобілів (високий рівень SAPS);
  • C для бензинових і дизельних двигунів легкових автомобілів з каталізатором із сажовим фільтром (низький рівень SAPS);
  • E для комерційних автомобілів з дизельними двигунами (без змін у ACEA 2021).

Зміни у вимогах ACEA 2021 порівняно з ACEA 2016

Спочатку оновили лише категорії для легкових автомобілів. Для вантажних автомобілів вони ще не відрегульовані, ці зміни будуть внесені пізніше (точна дата поки невідома).

Основна увага нової класифікації моторних олив ACEA 2021 зосереджена на оптимізованій роботі з урахуванням новітніх технологій двигунів. Особливу увагу було приділено проблемі LSPI (Low Speed Pre-ignition, низькошвидкісне попереднє запалювання) та захисту від зносу. Всього було введено 5 нових та одне подальше випробування двигуна. Два випробування двигуна версії 2016 були видалені.

Нижче детально показано зміни:

Вилучено:

  • Категорію ACEA A3/B3
  • Категорію ACEA C1

Введено нове, з огляду на запобігання від LSPI та зносу:

  • Категорія ACEA A7/B7 ​​(підвищені значення SAPS)
  • Категорія ACEA C6 (зменшені значення SAPS, як для C5, і додатковий тест на економію палива)

Огляд нових тестів:


Пояснення трьох найважливіших тестів:

  • Тест на відкладення турбодвигунів: оцінка впливу моторних олив з огляду на тенденцію до відкладень на сучасних турбодвигунах із наддувом.
  • LSPI (тест із низькошвидкісним попереднім запалюванням): оцінка впливу моторних олив на зменшення кількості явищ перед запалюванням. (Сьогодні багато виробників транспортних засобів стикаються з проблемами зі значними пошкодженнями двигуна, спричиненими явищами попереднього запалювання (LSPI), особливо в сучасних бензинових двигунах із безпосереднім впорскуванням з високим турбонаддувом).
  • Випробування зносу ланцюга: оцінка впливу моторних олив на знос ланцюгів ГРМ через проблеми з пошкодженням двигуна, спричинені розривом ланцюгів ГРМ.

Точні формулювання останніх вимог ACEA 2021 можна завантажити за посиланням:

https://atiel.eu/download/acea-sequences/acea-sequences-2021-for-light-duty-engines/

Ви знайдете багато продуктів RAVENOL для вашого автомобіля на ресурсі: www.ravenol.de/oel-finder.html. Тут ви гарантовано зможете обрати правильну оливу для вашого транспортного засобу.