У марафоні також взяла участь команда Inter Cars Ukraine, що була представлена нашими співробітниками, працівниками Центрального офісу та філій. Ми пишаємося нашими спортсменами, які підтримують здоровий спосіб життя і є прикладом для своїх колег, співробітників та друзів.

Київський марафон проходить у Києві вже вдесяте. Вперше він відбувся 16 жовтня 2010 року, зібравши на стартах 546 учасників з 13 країн. За десять років він зріс у десятки разів: 5-6 жовтня у забігах ювілейного 10th Wizz Air Kyiv City Marathon взяли участь понад 17000 учасників, що робить його найбільшим спортивно-масовим заходом в історії незалежної України. Серед них близько 9000 киян та понад 7000 гостей з інших міст України.

Також до Києва приїхали гості з-за кордону, а саме 917 учасників з 61 країни. Найбільше бігунів приїхало із Білорусі (110), Польщі (100), Німеччини (90). Багато бігунів приїхало також із США (81), Великої Британії (59) та інших країн. До Києва на марафон завітав навіть бігун з Уругваю. На старти виходили люди абсолютно різного віку: найстаршому зареєстрованому учаснику – 79 років, а наймолодшому – лише декілька місяців.

Масштабність заходу визначається не лише кількістю учасників, а й кількістю людей, залучених до його організації. Так, в організації Київського марафону упродовж двох днів взяли участь 1220 волонтерів. Під час заходу було задіяно 29 карет швидкої медичної допомоги, 68 представників Червоного Хреста та Мальтійської служби допомоги, 14 екіпажів MotoHelp. 

Для організації дорожнього руху було задіяно 265 патрульних та 18 осіб Муніципальної варти, що забезпечували вчасне обмеження та відновлення руху автотранспорту на ділянках траси, які долали бігуни. 

Цього року учасники долали дистанцію оновленим маршрутом. Основний маршрут марафонської дистанції стартував з нової точки між двома дзвіницями: Софійського собору та Михайлівського золотоверхого монастиря. Маршрут пролягав через наймальовничіші об’єкти української столиці – Золоті Ворота, Національну Оперу України, НСК Олімпійський та Києво-Печерську Лавру – і три мости: Патона, Пішохідний та Північний.

Траса марафонського забігу Wizz Air Kyiv City Marathon сертифікована AIMS, а це означає, що результати зараховуються для кваліфікації на марафони великої шістки марафонів-мейджорів.

Уперше в історії вітчизняних стартів біговий захід 10th Wizz Air Kyiv City Marathon став кваліфікаційним забігом у глобальному рейтингу Abbott World Marathon Majors (AbbottWMM) Wanda Age Group World Rankings. Результати усіх бігунів віком понад 40 років будуть враховані у глобальному рейтингу другого кваліфікаційного періоду, що триває з 30 вересня 2019 року до 11 жовтня 2020 року. Найшвидші бігуни матимуть можливість взяти участь у чемпіонаті світу AbbottWMM Wanda Age Group World Championship навесні 2021 року. 

За час існування Київського марафону на благодійність було зібрано понад 5 100 000 гривень. З 2014 року в рамках Київського марафону щорічно організовуються благодійні забіги. 

Дякуємо всім учасникам марафону!

Сподіваємося, що наступного року на стартову лінію вийде ще більше прихильників активного відпочинку!